İletişim
0533 598 84 51
Bolvadin için çalışmak vefamızdandır...

Bolvadin İstanbul’da İftar Açtı

Bolvadin İstanbul’da İftar Açtı
İstanbul’da yaşayan Bolvadinliler 14 Ağustos 2010 Cumartesi günü Üsküdar Çamlıca Tepesinde düzenlenen iftar programında bir araya geldiler.

Derneğimiz evsahipliğinde gerçekleşen 17. Geleneksel iftar programı hemşerilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Kanal 3 Televizyonu, Afyonkarahisar İline bağlı ilçe dernek temsilcilerinin de katıldığı iftara Bolvadin , Afyonkarahisar , Eskişehir ile birlikte İstanbul’un değişik ilçelerinden gelen hemşerilerimiz birbirleriyle hasret giderdiler.

Bolvadin Kaymakamımızın tayini sebebiyle ve Belediye Başkanımızın önceden planlanmış programları nedeniyle katılamadıkları programda tebrik mesajları okundu.

Okunan ezan ile birlikte başlayan iftar ,hemşerimiz yazar Cemil Tokpınar’ın duasıyla tamamlandı.

Derneğimiz dönem başkanı Av.Birgivi Dertli yaptığı açılış konuşmasında; Derneğimiz tarafından gerçekleştirilen burs faaliyetleri,sosyal ve kültürel hayata dair yaptıkları çalışmalar,iftar organizasyonları hakkında bilgi verdi. Bolvadin ve Bolvadinliye yapılacak hayırlı hizmetler için Maddi ve Manevi destek veren herkese ve hemşerilerimize teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Derneğimiz kurucu başkanı Sayın Mehmet Koca; ‘’Mübarek bir zamanda toplanmış olmanın mutlaka hayırlı ve bereketli olacağını’’ belirterek katılımlarından dolayı tüm misafirlere teşekkür etti.

Afyonkarahisar milletvekili hemşerimiz sayın Ahmet Koca da yaptığı selamlama konuşmasında; hemşerileri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Bolvadin’e bundan sonra yapılacak hizmetler hakkında bilgi verdi.

Programa İstanbul dışından katılan Eskişehir Bol-Der Başkanı Sayın Av.Vahap Ata, İHH Uşak Başkanı Sayın İbrahim Akkaş ve Bolvadin Sultan Carullah Kur’an Kursu adına Sayın Mevlüt Koç birer selamlama konuşması yaptılar.

Hemşerilerimiz bir sonraki programda buluşmak temennilerini dile getirdiler... 

Yorum yazabilirsiniz.