İletişim
0533 598 84 51
Bolvadin için çalışmak vefamızdandır...

BOLVADİN İSTANBULDA İFTAR YAPTI

Başı rahmet ,ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek bir Ramazan Ayında 13 Temmuz Cumartesi akşamı Bolvadin Girişim Grubu Derneğimizce ,İstanbul’da yaşayan Bolvadinlileri Ramazan iftarında buluşturduk.
İstanbul manzaralı Çamlıca tepesindeki güzel bir mekanda biraya gelen hemşeriler hem Ramazan ayının bereketini hem de birlik ve beraberliğin sevincini doyasıya yaşadılar.


İftardan saatler önce Çamlıca tepesinde buluşan Bolvadinliler ,iftardan önce birbirleri ile hasret giderdiler. Okunan ezanla birlikte oruçlarını açtılar. Yapılan yemek duası ve kılınan akşam namazının ardından konuşmalar gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Derneğimiz yönetim kurulu üyesi Av.Ahmet HORANSUYU’nun yaptığı programda , tüm katılanlara ‘’HOŞGELDİNİZ’’ denildikten sonra dernek başkanı Av.Birgivi DERTLİ söz aldı ve ;


’Öncelikle , bu yıl 20.cisini düzenlediğimiz iftar programına İstanbulumuzun her tarafından katılan hemşerilerimi selamlıyorum. Dernek Faaliyetleri hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum. Derneğimiz bu yıl içerisinde yine yaklaşık 50’nin üzerinde üniversiteyi kazanan başarılı öğrencilere burs ödemesi gerçekleştirmiştir. Bunun yanında geleneksel hale gelen iftar programımızı da gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Yine Bolvadinli akademisyenlerimizin hazırlanmakta olan başka bir esere de destek olmak suretiyle yayın hayatına kazandıracağız. Bolvadinin kültür hayatına kazandıracağız. Bu yıl içerisinde İstanbul’da bulunan Bolvadinli esnaflarımızı ve işverenlerimizi kendi işyerlerinde ziyaret ediyoruz. Derneğimizin yeni merkezini Üsküdar Bağlarbaşı semtine taşıdık. Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi karşısında yeni dernek merkezimizde siz değerli hemşerilerimizi ağırlamak ve hizmet vermek istiyoruz. Ulaşımı kolay ,tarifi kolay bir mir dernek merkezimiz var artık. İstanbula yolu düşen hemşerilerimizi inşallah bu merkezimize de bekleriz. Bugüne kadar siz değerli hemşerilerimizin katkı ve destekleri ile bu faaliyetleri gerçekleştirdik. Ve yine sizin desteklerinizi bekliyoruz. Yapılan ve yapılacak dernek faaliyetleri için tüm hemşerilerimizden maddi ve manevi destek istiyoruz. İnternet ortamında hizmet veren www.bolvadingirisim.org adresinden derneğimizin faaliyetlerinin duyurusunu yapıyoruz. Bundan sonra sanal alemde de derneğimizin duyuru ve faaliyetlerini ilan edeceğiz. İstanbulda bulunan tüm üniversiteli öğrenci hemşerilerimizle inşallah daha sık bir araya geleceğiz. Bu vesileyle hem İstanbuldan , hem de memleketimizden , Bolvadinimizden katılan kardeşlerime ,hemşerilerime katılımlarınızdan ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor ve misafirlerimizi bir kez daha selamlıyorum.’’ diyerek duygularını dile getirdi.


Dernek kurucu Başkanı Mehmet KOCA ise;


‘’Programa iştirak eden tüm hemşerilerimizi ve misafirlerimizi selamlıyorum. Elhamdülillah bu yıl 20. İftarımızı gerçekleştiriyoruz. Ramazan ayında ,mübarek bir ayda ayrı gayrı olmadan hep beraber bizleri bir araya getiren yüce Rabbime hamdediyorum. Bolvadinimizin güzel insanlarını bir arada görmek, dayanışma ruhunu yaşamak işte böyle bir şey. İnşallah memleketimizde de huzur ortamı, birlik ve beraberlik ortamı daim olur. Ayrıca iftarımıza katılan tüm kardeşlerimi, gençlerimizi, hemşerilerimi ve misafirlerimi kucaklıyorum. Geceniz mübarek olsun ’ Diyerek sözlerini tamamladı.


Devamında ise Afyonkarahisar vekilimiz Ahmet Koca, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi üyesi Av. Ömer Dayı ile Bolvadin Ticaret Odası Başkanı Murat TABAK iftara katılan hemşerilerimize birer selamlama konuşması yaptılar.


Programımıza Bolvadin MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Toker, Ak Parti Afyonkarahisar İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Kardaş, Uşak Ebrar Derneği Başkanı İbrahim Akkaş , Bolvadin Ticaret Odası Meclis üyesi İbrahim Doğruer ile Mevlüt Sayın, Bolvadin Kent Sanayi Genel Sekreteri Ertuğrul Sevim, Ak Parti Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu üyesi Carullah Kolay, Üsküdar Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Salih Uzun, Kartal Afyonkarahisarlılar Dernek Başkanı Levent Işık, 03 Diyad Dernek Başkanı Savaş Uyar, Darıca Afyonlular Dernek Başkanı Metin Söylemez, Pendik Bolvadinliler Çalışma Platformu Derneği Başkanı Ercan Köseer , ve daha değerli birçok misafirin katıldığı iftarımız, bir sonraki Ramazan ayının ilk Cumartesi iftarında buluşmak dileğiyle sona erdi. İftar sonrasında ise hemşerilerimiz sahur vaktine kadar boğaz manzarası eşliğinde koyu çay sohbetine daldılar.

 

Yorum yazabilirsiniz.