İletişim
0533 598 84 51
Bolvadin için çalışmak vefamızdandır...

İSTANBULDA İFTAR AÇTIK - 2012

Bolvadin Girişim Grubu Derneğimizce ,İstanbul’da yaşayan Bolvadinlileri Ramazan iftarında buluşturduk. İstanbulun en güzel manzarasına sahip nezih bir mekanda biraya gelen hemşeriler hem Ramazan ayının bereketini hem de birlik ve beraberliğin sevincini doyasıya yaşadılar.
İftardan yaklaşık bir saat önce Çamlıca tepesinde buluşan Bolvadinliler ,okunan ezanla birlikte oruçlarını açtılar. Yapılan yemek duası ve kılınan akşam namazının ardından konuşmalar gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Derneğimiz yönetim kurulu üyesi Av.Ahmet HORANSUYU’nun yaptığı programda , tüm katılanlara ‘’HOŞGELDİNİZ’’ denildikten sonra dernek başkanı Av.Birgivi DERTLİ söz aldı ve ;
’Öncelikle , bu yıl 19.cusunu düzenlediğimiz iftar programına İstanbulun dörtbir yanından katılan hemşerilerimi selamlıyorum. Dernek Faaliyetleri hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum. Derneğimiz bu yıl içerisinde yine yaklaşık 50 civarında üniversiteyi kazanan başarılı öğrencilere burs ödemesi gerçekleştirmiştir. Bunun yanında geleneksel hale gelen iftar programımızı da gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Yine Bolvadinli akademisyenlerimizin hazırladığı eserlerden bir tanesine sponsor olduk , inşallah hazırlanmakta olan başka bir esere de destek olmak suretiyle yayın hayatına kazandıracağız. Bolvadinin kültür hayatına kazandıracağız. Bu yıl içerisinde İstanbul’da bulunan Bolvadinli esnaflarımızı ve işverenlerimizi kendi işyerlerinde ziyaret ediyoruz. Yapılan ve yapılacak dernek faaliyetleri için tüm hemşerilerimizden maddi ve manevi destek istiyoruz. İnternet ortamında hizmet veren www.bolvadingirisim.org adresinden derneğimizin faaliyetlerinin duyurusunu yapıyoruz. Bu vesileyle hem katılımlarınızdan ve hem de katkılarınızdan dolayı siz değerli hemşerilerimi bir kez daha selamlıyorum.’’ Diyerek duygularını dile getirdi.


Programa mazeretleri sebebiyle katılamayan davetlilerden Bolvadin Belediye Başkanı sayın Ecz.Nazmiye KILÇIK ve Bolvadin Kaymakamı sayın O.Nuri CANATAN ’ ın mesajlarının okunmasının ardından Dernek kurucu Başkanı Mehmet KOCA söz aldı ve;
‘’Programa iştirak eden tüm hemşerilerimizi ve misafirlerimizi selamlıyorum. Elhamdülillah bu yıl 19. İftarımızı gerçekleştiriyoruz. Bolvadinliyiz. Bolvadinin özünde,mayasında iman var,ihlas var,iz’an var,insaf var ve her türlü güzel hasletler var. Bizim çalışmalarımız Allah rızası doğrultusunda olduğu müddetçe Rabbim de bizlere yardım edecektir. Birlik,dayanışma duyguları olduğu müddetçe de bizler daha güzel işler başaracağız. Aramızdaki kardeşlik duygularının artması temennisiyle Ramazan ayınızın bereketli geçmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum.’’ Diyerek sözlerini tamamladı.


Daha sonra Pendikte yaşayan Bolvadinliler adına Ercan KÖSEER söz alarak ; ‘’Programı gerçekleştiren Bolvadin Girişim Grubu Derneğine teşekkür ediyoruz. Pendik Bolvadinliler Platformu Derneği olarak önümüzdeki hafta Salı günü düzenleyeceğimiz İftarımıza sizleri davet ediyoruz.’’ Şeklinde sözlerini tamamladı.


Marmara Afyon Dernekleri Federasyonu Başkanı İlyas SEÇEN,Gübretaş Genel Müdürü Osman BALTA, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza ŞENBABAOĞLU, Bolvadin eski Belediye Başkanı Dr.Ahmet Naci HELVACI,Araştırmacı yazar Cemil TOKPUNAR, Üsküdar Belediye Meclisi 2. Başkanı Yasin PEKTAŞ, ve daha değerli birçok misafirin katıldığı iftarımız, bir sonraki Ramazan ayının ilk Cumartesi iftarında buluşmak dileğiyle sona erdi. İftar sonrasında ise hemşerilerimiz boğaz manzarası eşliğinde koyu çay sohbetine daldılar.

 

Yorum yazabilirsiniz.