İletişim
0533 598 84 51
Bolvadin için çalışmak vefamızdandır...

İstanbul’da yaşayan Bolvadinliler 06 Ağustos 2011 Cumartesi iftarı

İstanbul’da yaşayan Bolvadinliler 06 Ağustos 2011 Cumartesi günü Üsküdar Çamlıca Köşk Restaurant’ta düzenlenen iftar programında bir araya geldiler.

Derneğimiz evsahipliğinde gerçekleşen 18. Geleneksel iftar programı hemşerilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Orman ve Su İşleri Bakanımızın, Bolvadin Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın önceden planlanmış programları nedeniyle katılamadıkları programda tebrik mesajları okundu.

Okunan ezan ile birlikte başlayan iftar ,hemşerimiz Cafer PEKTAŞ’ın duasıyla tamamlandı.

Derneğimiz dönem başkanı Av.Birgivi Dertli yaptığı açılış konuşmasında; Derneğimiz tarafından gerçekleştirilen burs faaliyetleri,sosyal ve kültürel hayata dair yaptıkları çalışmalar,iftar organizasyonları hakkında bilgi verdi. Derneğimize ve Bolvadin’e katkı sağlayan tüm hemşerilerimize teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cantürk Kayahan; ‘’Böyle bir iftar organizasyonunu gerçekleştirdiklerinden dolayı Bolvadin Girişim Grubu Derneğine ve katılımlarından dolayı tüm hemşehrilerimize teşekkür ettiğini’’ belirterek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa KARA’ da iftar programına katılarak bir selamlama konuşması yaptı.1985 yılından bu yana Bolvadin’i tanıdığını,Horan Parkı ve Heybeli kaplıcalarının ilk aklına gelen yerler olduğunu ,Bolvadin denilince aklına güzel bir memleket ve güzel insanların geldiğini ve iftar organizasyonunun Üsküdar’da gerçekleştirilmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti.
Hemşerimiz sayın Ahmet Koca da yaptığı selamlama konuşmasında; hemşerileri ile birlikte olmaktan dolayı mutlu olduğunu, katılımlarından dolayı tüm hemşerilerine teşekkür ederek ; Bolvadin’e yapılan eğitim yatırımlarının meyvelerini vermeye başladığını, Bolvadin’i daha iyi ve güzel günler beklediğini dile getirdi.

Pendik Bolvadinliler platformu adına konuşan Mevlüt Çelik’te böylesine hayırlı bir geleneği başlatan rahmetli M.Kazım KOCA’yı hayırla yâdederek programa katılan hemşerilere teşekkür etti.

Çay servisi eşliğinde sohbet ortamında devam eden programdan , hemşeriler bir sonraki organizasyonda buluşmak dileğiyle ayrıldılar.

 

Yorum yazabilirsiniz.